PublicServicesController :: robotsTxtAction
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Pimcore\Bundle\CoreBundle\Controller\PublicServicesController::robotsTxtAction" |
| _editmode | false |
| _pimcore_context | "default" |
| _pimcore_frontend_request | true |
| _route | "_pimcore_service_robots_txt" |
| _route_params | [] |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept-encoding | "gzip" |
| cookie | "AWSALB=y5cyt+CYDbMEkh3wtmOTi62uU+s1lt5uwhaHEfdQeE1Rbnpus15Rrtj4pjEWdeM0dlZDZFJWhTnYId7idmP6ntpI01QInNcUPUh+6xMZtvrLIvSGNEsM25T/mEtG; AWSALBCORS=y5cyt+CYDbMEkh3wtmOTi62uU+s1lt5uwhaHEfdQeE1Rbnpus15Rrtj4pjEWdeM0dlZDZFJWhTnYId7idmP6ntpI01QInNcUPUh+6xMZtvrLIvSGNEsM25T/mEtG; AWSALBTG=byht/nb1c6kQtVXQdzKbz3wdhh0voCBSlq9phUAm9MGbGhiTt52haq5V84g6cQOcZwcEHWbE+1sqmCaNUVa0HQCKPHmXWe/memoVM4YU7AAFO6PQs1pCCR48WJz2jSd5ipS87LFK+AiDl4OPvSqxR5aJzrqQUTd4qSPZ+UbSiP7l; AWSALBTGCORS=byht/nb1c6kQtVXQdzKbz3wdhh0voCBSlq9phUAm9MGbGhiTt52haq5V84g6cQOcZwcEHWbE+1sqmCaNUVa0HQCKPHmXWe/memoVM4YU7AAFO6PQs1pCCR48WJz2jSd5ipS87LFK+AiDl4OPvSqxR5aJzrqQUTd4qSPZ+UbSiP7l" |
| host | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| user-agent | "Amazon CloudFront" |
| via | "2.0 c64341c3979b7900421ed479b537d882.cloudfront.net (CloudFront)" |
| x-amz-cf-id | "2OkxWjO-EtgdmDDCGzIzHzg7CmaJVXiYMFUL2Sx3f0zse8QddjEfJQ==" |
| x-amzn-trace-id | "Root=1-69ccb611-67fe69642f4b9e2a7364c0e3" |
| x-forwarded-for | "216.73.216.23, 64.252.77.168" |
| x-forwarded-port | "443" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "private, must-revalidate" |
| content-language | "en" |
| content-type | "text/plain; charset=UTF-8" |
| date | "Wed, 01 Apr 2026 06:07:13 GMT" |
| expires | "Tue, 01 Jan 1980 00:00:00 GMT" |
| pragma | "no-cache" |
| x-debug-token | "c3b750" |
| x-powered-by | "pimcore" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| AWSALB | "y5cyt CYDbMEkh3wtmOTi62uU s1lt5uwhaHEfdQeE1Rbnpus15Rrtj4pjEWdeM0dlZDZFJWhTnYId7idmP6ntpI01QInNcUPUh 6xMZtvrLIvSGNEsM25T/mEtG" |
| AWSALBCORS | "y5cyt CYDbMEkh3wtmOTi62uU s1lt5uwhaHEfdQeE1Rbnpus15Rrtj4pjEWdeM0dlZDZFJWhTnYId7idmP6ntpI01QInNcUPUh 6xMZtvrLIvSGNEsM25T/mEtG" |
| AWSALBTG | "byht/nb1c6kQtVXQdzKbz3wdhh0voCBSlq9phUAm9MGbGhiTt52haq5V84g6cQOcZwcEHWbE 1sqmCaNUVa0HQCKPHmXWe/memoVM4YU7AAFO6PQs1pCCR48WJz2jSd5ipS87LFK AiDl4OPvSqxR5aJzrqQUTd4qSPZ UbSiP7l" |
| AWSALBTGCORS | "byht/nb1c6kQtVXQdzKbz3wdhh0voCBSlq9phUAm9MGbGhiTt52haq5V84g6cQOcZwcEHWbE 1sqmCaNUVa0HQCKPHmXWe/memoVM4YU7AAFO6PQs1pCCR48WJz2jSd5ipS87LFK AiDl4OPvSqxR5aJzrqQUTd4qSPZ UbSiP7l" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| (no data) | |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/web" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/web" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip" |
| HTTP_COOKIE | "AWSALB=y5cyt+CYDbMEkh3wtmOTi62uU+s1lt5uwhaHEfdQeE1Rbnpus15Rrtj4pjEWdeM0dlZDZFJWhTnYId7idmP6ntpI01QInNcUPUh+6xMZtvrLIvSGNEsM25T/mEtG; AWSALBCORS=y5cyt+CYDbMEkh3wtmOTi62uU+s1lt5uwhaHEfdQeE1Rbnpus15Rrtj4pjEWdeM0dlZDZFJWhTnYId7idmP6ntpI01QInNcUPUh+6xMZtvrLIvSGNEsM25T/mEtG; AWSALBTG=byht/nb1c6kQtVXQdzKbz3wdhh0voCBSlq9phUAm9MGbGhiTt52haq5V84g6cQOcZwcEHWbE+1sqmCaNUVa0HQCKPHmXWe/memoVM4YU7AAFO6PQs1pCCR48WJz2jSd5ipS87LFK+AiDl4OPvSqxR5aJzrqQUTd4qSPZ+UbSiP7l; AWSALBTGCORS=byht/nb1c6kQtVXQdzKbz3wdhh0voCBSlq9phUAm9MGbGhiTt52haq5V84g6cQOcZwcEHWbE+1sqmCaNUVa0HQCKPHmXWe/memoVM4YU7AAFO6PQs1pCCR48WJz2jSd5ipS87LFK+AiDl4OPvSqxR5aJzrqQUTd4qSPZ+UbSiP7l" |
| HTTP_HOST | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| HTTP_USER_AGENT | "Amazon CloudFront" |
| HTTP_VIA | "2.0 c64341c3979b7900421ed479b537d882.cloudfront.net (CloudFront)" |
| HTTP_X_AMZN_TRACE_ID | "Root=1-69ccb611-67fe69642f4b9e2a7364c0e3" |
| HTTP_X_AMZ_CF_ID | "2OkxWjO-EtgdmDDCGzIzHzg7CmaJVXiYMFUL2Sx3f0zse8QddjEfJQ==" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "216.73.216.23, 64.252.77.168" |
| HTTP_X_FORWARDED_PORT | "443" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/app.php" |
| PIMCORE_ENVIRONMENT | "dev" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/robots.txt" |
| REMOTE_ADDR | "10.11.20.233" |
| REMOTE_PORT | "28136" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1775023633 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775023633.1434 |
| REQUEST_URI | "/robots.txt" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/web/app.php" |
| SCRIPT_NAME | "/app.php" |
| SERVER_ADDR | "172.17.0.3" |
| SERVER_ADMIN | "netadmin@allindia.com" |
| SERVER_NAME | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.52 (Ubuntu) Server at ps.dp-uat.citroen.in Port 80</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.52 (Ubuntu)" |
| SYMFONY_ENV | "dev" |