SettingsController :: displayCustomLogoAction
Request
GET Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| white | "true" |
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Pimcore\Bundle\AdminBundle\Controller\Admin\SettingsController::displayCustomLogoAction" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.admin" |
| _pimcore_context | "admin" |
| _route | "pimcore_settings_display_custom_logo" |
| _route_params | [] |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept-encoding | "gzip" |
| cookie | "AWSALB=k8pdJPNZt6kK2bdo01l3TF9c1RPNj1n8rPDbBCykA7VtQuTSTPEeLSimmlBnzovycX/zL4q7L0vcWjdw1B7deQKW714fZagcUWV9BpvfplWiOpJu1HkISuqdpHYe; AWSALBCORS=k8pdJPNZt6kK2bdo01l3TF9c1RPNj1n8rPDbBCykA7VtQuTSTPEeLSimmlBnzovycX/zL4q7L0vcWjdw1B7deQKW714fZagcUWV9BpvfplWiOpJu1HkISuqdpHYe; AWSALBTG=m8b0G0doTMD95gC//39KSCnsXvT//9xNRjW0nuaEC3g79H2ayMkj+keLFiucTEPvh6V/vhWjNLFT7Hvvzag9BqrB4XYQ83kmUH6ucvCZ0WHKYUSJXF1dLp6Es9W0qauE67Pki7lNF/1SPqT1VILGX/6HvOwm4VwVZ/yHYaF7+wtw; AWSALBTGCORS=m8b0G0doTMD95gC//39KSCnsXvT//9xNRjW0nuaEC3g79H2ayMkj+keLFiucTEPvh6V/vhWjNLFT7Hvvzag9BqrB4XYQ83kmUH6ucvCZ0WHKYUSJXF1dLp6Es9W0qauE67Pki7lNF/1SPqT1VILGX/6HvOwm4VwVZ/yHYaF7+wtw; FPID=FPID2.2.HU%2B7yG4XNHRrd8u0ZHerelSMV4XTdMezni6O2sp%2B0OQ%3D.1773824485; PHPSESSID=jtndk7q0ajp5m8hb6fou1bjn89; _clck=1xqf1yu%5E2%5Eg4u%5E0%5E2268; _clsk=ju10xz%5E1775031230175%5E3%5E1%5Ed.clarity.ms%2Fcollect; _fbp=fb.1.1773824482998.69380337681225691; _ga=GA1.1.2000699743.1773824485; _ga_31DWLLLC3Y=GS2.1.s1775031206$o10$g1$t1775031235$j31$l0$h0; _ga_C39NY43LD4=GS2.1.s1775031206$o10$g1$t1775031235$j31$l0$h55973226; _ga_QYNKFS2HMM=GS2.1.s1775031207$o7$g0$t1775031207$j60$l0$h0; _gcl_au=1.1.426979141.1773824485; _hjSessionUser_2371208=eyJpZCI6ImM5ZDFhZDM3LTZmZWItNTkyZi1iYTU5LWU2NmUyNmZmNjI2MiIsImNyZWF0ZWQiOjE3NzM4MjQ0ODMyODIsImV4aXN0aW5nIjp0cnVlfQ==; pimcore_admin_sid=1" |
| host | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| priority | "u=2, i" |
| sec-ch-ua | ""Chromium";v="146", "Not-A.Brand";v="24", "Google Chrome";v="146"" |
| sec-ch-ua-mobile | "?0" |
| sec-ch-ua-platform | ""macOS"" |
| sec-fetch-dest | "image" |
| sec-fetch-mode | "no-cors" |
| sec-fetch-site | "same-origin" |
| user-agent | "Amazon CloudFront" |
| via | "2.0 5da8836d63b5e625d1d5e30ae7d4e644.cloudfront.net (CloudFront)" |
| x-amz-cf-id | "IlBWozwMawCFQtvJvyZOoGzsNqRHCOnClK0eGkxanlPerc6rrWIisA==" |
| x-amzn-trace-id | "Root=1-69ce0d90-0440bf19325a0f5a623717cc" |
| x-forwarded-for | "43.225.19.79, 64.252.100.111" |
| x-forwarded-port | "443" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept-ranges | "bytes" |
| cache-control | "public" |
| content-language | "en" |
| content-length | 5808 |
| content-type | "image/svg+xml" |
| date | "Thu, 02 Apr 2026 06:32:48 GMT" |
| expires | "Tue, 01 Jan 1980 00:00:00 GMT" |
| last-modified | "Mon, 02 Mar 2026 15:16:30 GMT" |
| pragma | "no-cache" |
| x-debug-token | "69c9df" |
| x-powered-by | "pimcore" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| AWSALB | "k8pdJPNZt6kK2bdo01l3TF9c1RPNj1n8rPDbBCykA7VtQuTSTPEeLSimmlBnzovycX/zL4q7L0vcWjdw1B7deQKW714fZagcUWV9BpvfplWiOpJu1HkISuqdpHYe" |
| AWSALBCORS | "k8pdJPNZt6kK2bdo01l3TF9c1RPNj1n8rPDbBCykA7VtQuTSTPEeLSimmlBnzovycX/zL4q7L0vcWjdw1B7deQKW714fZagcUWV9BpvfplWiOpJu1HkISuqdpHYe" |
| AWSALBTG | "m8b0G0doTMD95gC//39KSCnsXvT//9xNRjW0nuaEC3g79H2ayMkj keLFiucTEPvh6V/vhWjNLFT7Hvvzag9BqrB4XYQ83kmUH6ucvCZ0WHKYUSJXF1dLp6Es9W0qauE67Pki7lNF/1SPqT1VILGX/6HvOwm4VwVZ/yHYaF7 wtw" |
| AWSALBTGCORS | "m8b0G0doTMD95gC//39KSCnsXvT//9xNRjW0nuaEC3g79H2ayMkj keLFiucTEPvh6V/vhWjNLFT7Hvvzag9BqrB4XYQ83kmUH6ucvCZ0WHKYUSJXF1dLp6Es9W0qauE67Pki7lNF/1SPqT1VILGX/6HvOwm4VwVZ/yHYaF7 wtw" |
| FPID | "FPID2.2.HU+7yG4XNHRrd8u0ZHerelSMV4XTdMezni6O2sp+0OQ=.1773824485" |
| PHPSESSID | "jtndk7q0ajp5m8hb6fou1bjn89" |
| _clck | "1xqf1yu^2^g4u^0^2268" |
| _clsk | "ju10xz^1775031230175^3^1^d.clarity.ms/collect" |
| _fbp | "fb.1.1773824482998.69380337681225691" |
| _ga | "GA1.1.2000699743.1773824485" |
| _ga_31DWLLLC3Y | "GS2.1.s1775031206$o10$g1$t1775031235$j31$l0$h0" |
| _ga_C39NY43LD4 | "GS2.1.s1775031206$o10$g1$t1775031235$j31$l0$h55973226" |
| _ga_QYNKFS2HMM | "GS2.1.s1775031207$o7$g0$t1775031207$j60$l0$h0" |
| _gcl_au | "1.1.426979141.1773824485" |
| _hjSessionUser_2371208 | "eyJpZCI6ImM5ZDFhZDM3LTZmZWItNTkyZi1iYTU5LWU2NmUyNmZmNjI2MiIsImNyZWF0ZWQiOjE3NzM4MjQ0ODMyODIsImV4aXN0aW5nIjp0cnVlfQ==" |
| pimcore_admin_sid | "1" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| (no data) | |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/web" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/web" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip" |
| HTTP_COOKIE | "AWSALB=k8pdJPNZt6kK2bdo01l3TF9c1RPNj1n8rPDbBCykA7VtQuTSTPEeLSimmlBnzovycX/zL4q7L0vcWjdw1B7deQKW714fZagcUWV9BpvfplWiOpJu1HkISuqdpHYe; AWSALBCORS=k8pdJPNZt6kK2bdo01l3TF9c1RPNj1n8rPDbBCykA7VtQuTSTPEeLSimmlBnzovycX/zL4q7L0vcWjdw1B7deQKW714fZagcUWV9BpvfplWiOpJu1HkISuqdpHYe; AWSALBTG=m8b0G0doTMD95gC//39KSCnsXvT//9xNRjW0nuaEC3g79H2ayMkj+keLFiucTEPvh6V/vhWjNLFT7Hvvzag9BqrB4XYQ83kmUH6ucvCZ0WHKYUSJXF1dLp6Es9W0qauE67Pki7lNF/1SPqT1VILGX/6HvOwm4VwVZ/yHYaF7+wtw; AWSALBTGCORS=m8b0G0doTMD95gC//39KSCnsXvT//9xNRjW0nuaEC3g79H2ayMkj+keLFiucTEPvh6V/vhWjNLFT7Hvvzag9BqrB4XYQ83kmUH6ucvCZ0WHKYUSJXF1dLp6Es9W0qauE67Pki7lNF/1SPqT1VILGX/6HvOwm4VwVZ/yHYaF7+wtw; FPID=FPID2.2.HU%2B7yG4XNHRrd8u0ZHerelSMV4XTdMezni6O2sp%2B0OQ%3D.1773824485; PHPSESSID=jtndk7q0ajp5m8hb6fou1bjn89; _clck=1xqf1yu%5E2%5Eg4u%5E0%5E2268; _clsk=ju10xz%5E1775031230175%5E3%5E1%5Ed.clarity.ms%2Fcollect; _fbp=fb.1.1773824482998.69380337681225691; _ga=GA1.1.2000699743.1773824485; _ga_31DWLLLC3Y=GS2.1.s1775031206$o10$g1$t1775031235$j31$l0$h0; _ga_C39NY43LD4=GS2.1.s1775031206$o10$g1$t1775031235$j31$l0$h55973226; _ga_QYNKFS2HMM=GS2.1.s1775031207$o7$g0$t1775031207$j60$l0$h0; _gcl_au=1.1.426979141.1773824485; _hjSessionUser_2371208=eyJpZCI6ImM5ZDFhZDM3LTZmZWItNTkyZi1iYTU5LWU2NmUyNmZmNjI2MiIsImNyZWF0ZWQiOjE3NzM4MjQ0ODMyODIsImV4aXN0aW5nIjp0cnVlfQ==; pimcore_admin_sid=1" |
| HTTP_HOST | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| HTTP_PRIORITY | "u=2, i" |
| HTTP_SEC_CH_UA | ""Chromium";v="146", "Not-A.Brand";v="24", "Google Chrome";v="146"" |
| HTTP_SEC_CH_UA_MOBILE | "?0" |
| HTTP_SEC_CH_UA_PLATFORM | ""macOS"" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "image" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "no-cors" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "same-origin" |
| HTTP_USER_AGENT | "Amazon CloudFront" |
| HTTP_VIA | "2.0 5da8836d63b5e625d1d5e30ae7d4e644.cloudfront.net (CloudFront)" |
| HTTP_X_AMZN_TRACE_ID | "Root=1-69ce0d90-0440bf19325a0f5a623717cc" |
| HTTP_X_AMZ_CF_ID | "IlBWozwMawCFQtvJvyZOoGzsNqRHCOnClK0eGkxanlPerc6rrWIisA==" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "43.225.19.79, 64.252.100.111" |
| HTTP_X_FORWARDED_PORT | "443" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/app.php" |
| PIMCORE_ENVIRONMENT | "dev" |
| QUERY_STRING | "white=true" |
| REDIRECT_QUERY_STRING | "white=true" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/admin/settings/display-custom-logo" |
| REMOTE_ADDR | "10.11.20.233" |
| REMOTE_PORT | "49178" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1775111568 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775111568.3262 |
| REQUEST_URI | "/admin/settings/display-custom-logo?white=true" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/web/app.php" |
| SCRIPT_NAME | "/app.php" |
| SERVER_ADDR | "172.17.0.2" |
| SERVER_ADMIN | "netadmin@allindia.com" |
| SERVER_NAME | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.52 (Ubuntu) Server at ps.dp-uat.citroen.in Port 80</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.52 (Ubuntu)" |
| SYMFONY_ENV | "dev" |