PublicServicesController :: robotsTxtAction
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Pimcore\Bundle\CoreBundle\Controller\PublicServicesController::robotsTxtAction" |
| _editmode | false |
| _pimcore_context | "default" |
| _pimcore_frontend_request | true |
| _route | "_pimcore_service_robots_txt" |
| _route_params | [] |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept-encoding | "gzip" |
| cookie | "AWSALB=4DQ7EyyEomAFko5OVyzNIjdZpwmCHxW4oElVsd+5fGRfxZDF4YFqbdcwxqIwn/lV/THg3gpxOPE+LT9e1tTrOWsFo0eFwDD7SVC6CeM6FoEY5/lVW4rdtKnZLjSA; AWSALBCORS=4DQ7EyyEomAFko5OVyzNIjdZpwmCHxW4oElVsd+5fGRfxZDF4YFqbdcwxqIwn/lV/THg3gpxOPE+LT9e1tTrOWsFo0eFwDD7SVC6CeM6FoEY5/lVW4rdtKnZLjSA; AWSALBTG=ibBUvPnmt+0fOyL+Cb2msUM0sXDEi9BZWz0XZ+kEGrrSzHZ1c65Kl9vf1uFcpdf+U5kifhOOnAGY5QtlcW7g+RpPFMeVj+6++ObBj3sz35E0PPVN1x+seWPnJyu/zXApQVvKPaqbWeuUFRcPKMk4/9R7IJMylbMi8W1XfUR2Y4qs; AWSALBTGCORS=ibBUvPnmt+0fOyL+Cb2msUM0sXDEi9BZWz0XZ+kEGrrSzHZ1c65Kl9vf1uFcpdf+U5kifhOOnAGY5QtlcW7g+RpPFMeVj+6++ObBj3sz35E0PPVN1x+seWPnJyu/zXApQVvKPaqbWeuUFRcPKMk4/9R7IJMylbMi8W1XfUR2Y4qs" |
| host | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| user-agent | "Amazon CloudFront" |
| via | "2.0 5cf49be63255f33a1b47624d72f70bf6.cloudfront.net (CloudFront)" |
| x-amz-cf-id | "0qawyBRsqpyDM_aF-92jJ6RwAHlZPM3Izv2pqVbQDpu4RKOP14xu5Q==" |
| x-amzn-trace-id | "Root=1-69cc82bd-5b6fb5420cb4eff622020367" |
| x-forwarded-for | "216.73.216.23, 64.252.75.215" |
| x-forwarded-port | "443" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "private, must-revalidate" |
| content-language | "en" |
| content-type | "text/plain; charset=UTF-8" |
| date | "Wed, 01 Apr 2026 02:28:13 GMT" |
| expires | "Tue, 01 Jan 1980 00:00:00 GMT" |
| pragma | "no-cache" |
| x-debug-token | "25016f" |
| x-powered-by | "pimcore" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| AWSALB | "4DQ7EyyEomAFko5OVyzNIjdZpwmCHxW4oElVsd 5fGRfxZDF4YFqbdcwxqIwn/lV/THg3gpxOPE LT9e1tTrOWsFo0eFwDD7SVC6CeM6FoEY5/lVW4rdtKnZLjSA" |
| AWSALBCORS | "4DQ7EyyEomAFko5OVyzNIjdZpwmCHxW4oElVsd 5fGRfxZDF4YFqbdcwxqIwn/lV/THg3gpxOPE LT9e1tTrOWsFo0eFwDD7SVC6CeM6FoEY5/lVW4rdtKnZLjSA" |
| AWSALBTG | "ibBUvPnmt 0fOyL Cb2msUM0sXDEi9BZWz0XZ kEGrrSzHZ1c65Kl9vf1uFcpdf U5kifhOOnAGY5QtlcW7g RpPFMeVj 6 ObBj3sz35E0PPVN1x seWPnJyu/zXApQVvKPaqbWeuUFRcPKMk4/9R7IJMylbMi8W1XfUR2Y4qs" |
| AWSALBTGCORS | "ibBUvPnmt 0fOyL Cb2msUM0sXDEi9BZWz0XZ kEGrrSzHZ1c65Kl9vf1uFcpdf U5kifhOOnAGY5QtlcW7g RpPFMeVj 6 ObBj3sz35E0PPVN1x seWPnJyu/zXApQVvKPaqbWeuUFRcPKMk4/9R7IJMylbMi8W1XfUR2Y4qs" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| (no data) | |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/web" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/web" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip" |
| HTTP_COOKIE | "AWSALB=4DQ7EyyEomAFko5OVyzNIjdZpwmCHxW4oElVsd+5fGRfxZDF4YFqbdcwxqIwn/lV/THg3gpxOPE+LT9e1tTrOWsFo0eFwDD7SVC6CeM6FoEY5/lVW4rdtKnZLjSA; AWSALBCORS=4DQ7EyyEomAFko5OVyzNIjdZpwmCHxW4oElVsd+5fGRfxZDF4YFqbdcwxqIwn/lV/THg3gpxOPE+LT9e1tTrOWsFo0eFwDD7SVC6CeM6FoEY5/lVW4rdtKnZLjSA; AWSALBTG=ibBUvPnmt+0fOyL+Cb2msUM0sXDEi9BZWz0XZ+kEGrrSzHZ1c65Kl9vf1uFcpdf+U5kifhOOnAGY5QtlcW7g+RpPFMeVj+6++ObBj3sz35E0PPVN1x+seWPnJyu/zXApQVvKPaqbWeuUFRcPKMk4/9R7IJMylbMi8W1XfUR2Y4qs; AWSALBTGCORS=ibBUvPnmt+0fOyL+Cb2msUM0sXDEi9BZWz0XZ+kEGrrSzHZ1c65Kl9vf1uFcpdf+U5kifhOOnAGY5QtlcW7g+RpPFMeVj+6++ObBj3sz35E0PPVN1x+seWPnJyu/zXApQVvKPaqbWeuUFRcPKMk4/9R7IJMylbMi8W1XfUR2Y4qs" |
| HTTP_HOST | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| HTTP_USER_AGENT | "Amazon CloudFront" |
| HTTP_VIA | "2.0 5cf49be63255f33a1b47624d72f70bf6.cloudfront.net (CloudFront)" |
| HTTP_X_AMZN_TRACE_ID | "Root=1-69cc82bd-5b6fb5420cb4eff622020367" |
| HTTP_X_AMZ_CF_ID | "0qawyBRsqpyDM_aF-92jJ6RwAHlZPM3Izv2pqVbQDpu4RKOP14xu5Q==" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "216.73.216.23, 64.252.75.215" |
| HTTP_X_FORWARDED_PORT | "443" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/app.php" |
| PIMCORE_ENVIRONMENT | "dev" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/robots.txt" |
| REMOTE_ADDR | "10.11.20.233" |
| REMOTE_PORT | "34142" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1775010493 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775010493.6886 |
| REQUEST_URI | "/robots.txt" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/web/app.php" |
| SCRIPT_NAME | "/app.php" |
| SERVER_ADDR | "172.17.0.2" |
| SERVER_ADMIN | "netadmin@allindia.com" |
| SERVER_NAME | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.52 (Ubuntu) Server at ps.dp-uat.citroen.in Port 80</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.52 (Ubuntu)" |
| SYMFONY_ENV | "dev" |