DataObjectController :: treeGetChildsByIdAction
Request
GET Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| _dc | "1775121262605" |
| fromPaging | "0" |
| limit | "30" |
| node | "28" |
| start | "0" |
| view | "" |
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Pimcore\Bundle\AdminBundle\Controller\Admin\DataObject\DataObjectController::treeGetChildsByIdAction" |
| _evented_controller | Pimcore\Bundle\AdminBundle\Controller\Admin\DataObject\DataObjectController {#771 #_objectService: Pimcore\Model\DataObject\Service {#1511 …} -objectData: null -metaData: null #container: ContainerSUmJPpJ\appAppKernelDevDebugContainer {#69 …} } |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.admin" |
| _pimcore_context | "admin" |
| _route | "pimcore_admin_dataobject_dataobject_treegetchildsbyid" |
| _route_params | [] |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept-encoding | "gzip" |
| cookie | "AWSALB=53NWAuKzNwSnN0WcQpC3CC7fyk5tLHJM/dzvNQPhD4TCfjVMPnEWRrLSpixGMWXqN92g2ZxLFvGLEaBq14bPsg2/KUsT9mwEcFaGGUbP8w7osBeCKfV3uYq68tiG; AWSALBCORS=53NWAuKzNwSnN0WcQpC3CC7fyk5tLHJM/dzvNQPhD4TCfjVMPnEWRrLSpixGMWXqN92g2ZxLFvGLEaBq14bPsg2/KUsT9mwEcFaGGUbP8w7osBeCKfV3uYq68tiG; AWSALBTG=VhoTAdu8RxWgeRIPYhOiPOwsDJem/Fp6rVHdiCKsKariJ2aAaDVUGZwi1RHV7omJyFxHFQ0smFywwyHtrFYwc6AROhBNVuwA4QUcrAs5hH00DGGj5j4yKLz+sGcc7zyLsKdPt08twLhqm1XbeWYPNW/sA54dpDSl6FoFmRzfZlDO; AWSALBTGCORS=VhoTAdu8RxWgeRIPYhOiPOwsDJem/Fp6rVHdiCKsKariJ2aAaDVUGZwi1RHV7omJyFxHFQ0smFywwyHtrFYwc6AROhBNVuwA4QUcrAs5hH00DGGj5j4yKLz+sGcc7zyLsKdPt08twLhqm1XbeWYPNW/sA54dpDSl6FoFmRzfZlDO; FPID=FPID2.2.HU%2B7yG4XNHRrd8u0ZHerelSMV4XTdMezni6O2sp%2B0OQ%3D.1773824485; PHPSESSID=g16vltfsqch9tagu9f8r1ksd5o; _clck=1xqf1yu%5E2%5Eg4v%5E0%5E2268; _clsk=w0e185%5E1775112305400%5E4%5E1%5Ej.clarity.ms%2Fcollect; _fbp=fb.1.1773824482998.69380337681225691; _ga=GA1.1.2000699743.1773824485; _ga_31DWLLLC3Y=GS2.1.s1775112281$o11$g1$t1775112308$j33$l0$h0; _ga_C39NY43LD4=GS2.1.s1775112281$o11$g1$t1775112308$j36$l0$h227026545; _ga_QYNKFS2HMM=GS2.1.s1775112281$o8$g0$t1775112281$j60$l0$h0; _gcl_au=1.1.426979141.1773824485; _hjSessionUser_2371208=eyJpZCI6ImM5ZDFhZDM3LTZmZWItNTkyZi1iYTU5LWU2NmUyNmZmNjI2MiIsImNyZWF0ZWQiOjE3NzM4MjQ0ODMyODIsImV4aXN0aW5nIjp0cnVlfQ==; pimcore_admin_sid=1" |
| host | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| priority | "u=1, i" |
| sec-ch-ua | ""Chromium";v="146", "Not-A.Brand";v="24", "Google Chrome";v="146"" |
| sec-ch-ua-mobile | "?0" |
| sec-ch-ua-platform | ""macOS"" |
| sec-fetch-dest | "empty" |
| sec-fetch-mode | "cors" |
| sec-fetch-site | "same-origin" |
| user-agent | "Amazon CloudFront" |
| via | "2.0 9de9245ad27107160de04191e492334c.cloudfront.net (CloudFront)" |
| x-amz-cf-id | "lKgTsIdMsfOQ0FdxiB6XYjRwS5iL09dyvvUEhWIQ1GC2jtUWS5kQXg==" |
| x-amzn-trace-id | "Root=1-69ce336e-1727573534f0719649ec81ad" |
| x-forwarded-for | "43.225.19.79, 64.252.98.227" |
| x-forwarded-port | "443" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-php-ob-level | "1" |
| x-pimcore-csrf-token | "2590a2a602aa83b400959cbba825158b26439907" |
| x-pimcore-extjs-version-major | "6" |
| x-pimcore-extjs-version-minor | "0" |
| x-requested-with | "XMLHttpRequest" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "private, must-revalidate" |
| content-language | "en" |
| content-type | "application/json" |
| date | "Thu, 02 Apr 2026 09:14:22 GMT" |
| expires | "Tue, 01 Jan 1980 00:00:00 GMT" |
| pragma | "no-cache" |
| x-debug-token | "6b6cd3" |
| x-powered-by | "pimcore" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| AWSALB | "53NWAuKzNwSnN0WcQpC3CC7fyk5tLHJM/dzvNQPhD4TCfjVMPnEWRrLSpixGMWXqN92g2ZxLFvGLEaBq14bPsg2/KUsT9mwEcFaGGUbP8w7osBeCKfV3uYq68tiG" |
| AWSALBCORS | "53NWAuKzNwSnN0WcQpC3CC7fyk5tLHJM/dzvNQPhD4TCfjVMPnEWRrLSpixGMWXqN92g2ZxLFvGLEaBq14bPsg2/KUsT9mwEcFaGGUbP8w7osBeCKfV3uYq68tiG" |
| AWSALBTG | "VhoTAdu8RxWgeRIPYhOiPOwsDJem/Fp6rVHdiCKsKariJ2aAaDVUGZwi1RHV7omJyFxHFQ0smFywwyHtrFYwc6AROhBNVuwA4QUcrAs5hH00DGGj5j4yKLz sGcc7zyLsKdPt08twLhqm1XbeWYPNW/sA54dpDSl6FoFmRzfZlDO" |
| AWSALBTGCORS | "VhoTAdu8RxWgeRIPYhOiPOwsDJem/Fp6rVHdiCKsKariJ2aAaDVUGZwi1RHV7omJyFxHFQ0smFywwyHtrFYwc6AROhBNVuwA4QUcrAs5hH00DGGj5j4yKLz sGcc7zyLsKdPt08twLhqm1XbeWYPNW/sA54dpDSl6FoFmRzfZlDO" |
| FPID | "FPID2.2.HU+7yG4XNHRrd8u0ZHerelSMV4XTdMezni6O2sp+0OQ=.1773824485" |
| PHPSESSID | "g16vltfsqch9tagu9f8r1ksd5o" |
| _clck | "1xqf1yu^2^g4v^0^2268" |
| _clsk | "w0e185^1775112305400^4^1^j.clarity.ms/collect" |
| _fbp | "fb.1.1773824482998.69380337681225691" |
| _ga | "GA1.1.2000699743.1773824485" |
| _ga_31DWLLLC3Y | "GS2.1.s1775112281$o11$g1$t1775112308$j33$l0$h0" |
| _ga_C39NY43LD4 | "GS2.1.s1775112281$o11$g1$t1775112308$j36$l0$h227026545" |
| _ga_QYNKFS2HMM | "GS2.1.s1775112281$o8$g0$t1775112281$j60$l0$h0" |
| _gcl_au | "1.1.426979141.1773824485" |
| _hjSessionUser_2371208 | "eyJpZCI6ImM5ZDFhZDM3LTZmZWItNTkyZi1iYTU5LWU2NmUyNmZmNjI2MiIsImNyZWF0ZWQiOjE3NzM4MjQ0ODMyODIsImV4aXN0aW5nIjp0cnVlfQ==" |
| pimcore_admin_sid | "1" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| (no data) | |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/web" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/web" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip" |
| HTTP_COOKIE | "AWSALB=53NWAuKzNwSnN0WcQpC3CC7fyk5tLHJM/dzvNQPhD4TCfjVMPnEWRrLSpixGMWXqN92g2ZxLFvGLEaBq14bPsg2/KUsT9mwEcFaGGUbP8w7osBeCKfV3uYq68tiG; AWSALBCORS=53NWAuKzNwSnN0WcQpC3CC7fyk5tLHJM/dzvNQPhD4TCfjVMPnEWRrLSpixGMWXqN92g2ZxLFvGLEaBq14bPsg2/KUsT9mwEcFaGGUbP8w7osBeCKfV3uYq68tiG; AWSALBTG=VhoTAdu8RxWgeRIPYhOiPOwsDJem/Fp6rVHdiCKsKariJ2aAaDVUGZwi1RHV7omJyFxHFQ0smFywwyHtrFYwc6AROhBNVuwA4QUcrAs5hH00DGGj5j4yKLz+sGcc7zyLsKdPt08twLhqm1XbeWYPNW/sA54dpDSl6FoFmRzfZlDO; AWSALBTGCORS=VhoTAdu8RxWgeRIPYhOiPOwsDJem/Fp6rVHdiCKsKariJ2aAaDVUGZwi1RHV7omJyFxHFQ0smFywwyHtrFYwc6AROhBNVuwA4QUcrAs5hH00DGGj5j4yKLz+sGcc7zyLsKdPt08twLhqm1XbeWYPNW/sA54dpDSl6FoFmRzfZlDO; FPID=FPID2.2.HU%2B7yG4XNHRrd8u0ZHerelSMV4XTdMezni6O2sp%2B0OQ%3D.1773824485; PHPSESSID=g16vltfsqch9tagu9f8r1ksd5o; _clck=1xqf1yu%5E2%5Eg4v%5E0%5E2268; _clsk=w0e185%5E1775112305400%5E4%5E1%5Ej.clarity.ms%2Fcollect; _fbp=fb.1.1773824482998.69380337681225691; _ga=GA1.1.2000699743.1773824485; _ga_31DWLLLC3Y=GS2.1.s1775112281$o11$g1$t1775112308$j33$l0$h0; _ga_C39NY43LD4=GS2.1.s1775112281$o11$g1$t1775112308$j36$l0$h227026545; _ga_QYNKFS2HMM=GS2.1.s1775112281$o8$g0$t1775112281$j60$l0$h0; _gcl_au=1.1.426979141.1773824485; _hjSessionUser_2371208=eyJpZCI6ImM5ZDFhZDM3LTZmZWItNTkyZi1iYTU5LWU2NmUyNmZmNjI2MiIsImNyZWF0ZWQiOjE3NzM4MjQ0ODMyODIsImV4aXN0aW5nIjp0cnVlfQ==; pimcore_admin_sid=1" |
| HTTP_HOST | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| HTTP_PRIORITY | "u=1, i" |
| HTTP_SEC_CH_UA | ""Chromium";v="146", "Not-A.Brand";v="24", "Google Chrome";v="146"" |
| HTTP_SEC_CH_UA_MOBILE | "?0" |
| HTTP_SEC_CH_UA_PLATFORM | ""macOS"" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "empty" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "cors" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "same-origin" |
| HTTP_USER_AGENT | "Amazon CloudFront" |
| HTTP_VIA | "2.0 9de9245ad27107160de04191e492334c.cloudfront.net (CloudFront)" |
| HTTP_X_AMZN_TRACE_ID | "Root=1-69ce336e-1727573534f0719649ec81ad" |
| HTTP_X_AMZ_CF_ID | "lKgTsIdMsfOQ0FdxiB6XYjRwS5iL09dyvvUEhWIQ1GC2jtUWS5kQXg==" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "43.225.19.79, 64.252.98.227" |
| HTTP_X_FORWARDED_PORT | "443" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| HTTP_X_PIMCORE_CSRF_TOKEN | "2590a2a602aa83b400959cbba825158b26439907" |
| HTTP_X_PIMCORE_EXTJS_VERSION_MAJOR | "6" |
| HTTP_X_PIMCORE_EXTJS_VERSION_MINOR | "0" |
| HTTP_X_REQUESTED_WITH | "XMLHttpRequest" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/app.php" |
| PIMCORE_ENVIRONMENT | "dev" |
| QUERY_STRING | "_dc=1775121262605&limit=30&view=&fromPaging=0&start=0&node=28" |
| REDIRECT_QUERY_STRING | "_dc=1775121262605&limit=30&view=&fromPaging=0&start=0&node=28" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/admin/object/tree-get-childs-by-id" |
| REMOTE_ADDR | "10.11.10.173" |
| REMOTE_PORT | "21582" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1775121262 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775121262.7318 |
| REQUEST_URI | "/admin/object/tree-get-childs-by-id?_dc=1775121262605&limit=30&view=&fromPaging=0&start=0&node=28" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/web/app.php" |
| SCRIPT_NAME | "/app.php" |
| SERVER_ADDR | "172.17.0.3" |
| SERVER_ADMIN | "netadmin@allindia.com" |
| SERVER_NAME | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.52 (Ubuntu) Server at ps.dp-uat.citroen.in Port 80</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.52 (Ubuntu)" |
| SYMFONY_ENV | "dev" |