SettingsController :: displayCustomLogoAction
Request
GET Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| white | "true" |
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Pimcore\Bundle\AdminBundle\Controller\Admin\SettingsController::displayCustomLogoAction" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.admin" |
| _pimcore_context | "admin" |
| _route | "pimcore_settings_display_custom_logo" |
| _route_params | [] |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept-encoding | "identity" |
| cookie | "AWSALB=LFWgYdOh9RX4/ej4fuR2DB+irbEpV04XBU84+/vGpbTpO3Nyq29ynrA5CWuPU9gG6bEhGbvC/xzcuF0yLXmHcljPLigt+/3v25ncBoBMHJfErjUEdWdZixNfQqU6; AWSALBCORS=LFWgYdOh9RX4/ej4fuR2DB+irbEpV04XBU84+/vGpbTpO3Nyq29ynrA5CWuPU9gG6bEhGbvC/xzcuF0yLXmHcljPLigt+/3v25ncBoBMHJfErjUEdWdZixNfQqU6; AWSALBTG=glIZZ9Cg5f5pfAd/M1N/SDf229dRw2tY3TgRmkYWX16p+U0OITMP8HS7ByevdOMn9KCmlALcXvKv7At4ZHQMyhdTzE/aGKmiEsukuivb2E1EOW69KHH2lGdUrbl9zCThxHK/LRLmKGfazSDJZluvJVz/aRnpStY2EnRR2CG3GMaR; AWSALBTGCORS=glIZZ9Cg5f5pfAd/M1N/SDf229dRw2tY3TgRmkYWX16p+U0OITMP8HS7ByevdOMn9KCmlALcXvKv7At4ZHQMyhdTzE/aGKmiEsukuivb2E1EOW69KHH2lGdUrbl9zCThxHK/LRLmKGfazSDJZluvJVz/aRnpStY2EnRR2CG3GMaR; PHPSESSID=026o26scqlvkmbiirj0n3ic9qu" |
| host | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| priority | "u=1, i" |
| range | "bytes=0-1048575" |
| sec-fetch-dest | "image" |
| sec-fetch-mode | "no-cors" |
| sec-fetch-site | "same-origin" |
| user-agent | "Amazon CloudFront" |
| via | "2.0 60661f69b4c1cff9a1b2094121679172.cloudfront.net (CloudFront)" |
| x-amz-cf-id | "UGF74ZkPM_IYL9mhO-bcrO6Bxh6RfxQicIB_rP1FF2qs12thHmPu6Q==" |
| x-amzn-trace-id | "Root=1-69cd205f-2022e9ed2d68ddfb7466f5fc" |
| x-forwarded-for | "47.128.51.220, 64.252.103.111" |
| x-forwarded-port | "443" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept-ranges | "bytes" |
| cache-control | "public" |
| content-language | "en" |
| content-length | 5808 |
| content-range | "bytes */5808" |
| content-type | "image/svg+xml" |
| date | "Wed, 01 Apr 2026 13:40:47 GMT" |
| expires | "Tue, 01 Jan 1980 00:00:00 GMT" |
| last-modified | "Mon, 02 Mar 2026 15:16:30 GMT" |
| pragma | "no-cache" |
| x-debug-token | "efa2c7" |
| x-powered-by | "pimcore" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| AWSALB | "LFWgYdOh9RX4/ej4fuR2DB irbEpV04XBU84 /vGpbTpO3Nyq29ynrA5CWuPU9gG6bEhGbvC/xzcuF0yLXmHcljPLigt /3v25ncBoBMHJfErjUEdWdZixNfQqU6" |
| AWSALBCORS | "LFWgYdOh9RX4/ej4fuR2DB irbEpV04XBU84 /vGpbTpO3Nyq29ynrA5CWuPU9gG6bEhGbvC/xzcuF0yLXmHcljPLigt /3v25ncBoBMHJfErjUEdWdZixNfQqU6" |
| AWSALBTG | "glIZZ9Cg5f5pfAd/M1N/SDf229dRw2tY3TgRmkYWX16p U0OITMP8HS7ByevdOMn9KCmlALcXvKv7At4ZHQMyhdTzE/aGKmiEsukuivb2E1EOW69KHH2lGdUrbl9zCThxHK/LRLmKGfazSDJZluvJVz/aRnpStY2EnRR2CG3GMaR" |
| AWSALBTGCORS | "glIZZ9Cg5f5pfAd/M1N/SDf229dRw2tY3TgRmkYWX16p U0OITMP8HS7ByevdOMn9KCmlALcXvKv7At4ZHQMyhdTzE/aGKmiEsukuivb2E1EOW69KHH2lGdUrbl9zCThxHK/LRLmKGfazSDJZluvJVz/aRnpStY2EnRR2CG3GMaR" |
| PHPSESSID | "026o26scqlvkmbiirj0n3ic9qu" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| (no data) | |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/web" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/web" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "identity" |
| HTTP_COOKIE | "AWSALB=LFWgYdOh9RX4/ej4fuR2DB+irbEpV04XBU84+/vGpbTpO3Nyq29ynrA5CWuPU9gG6bEhGbvC/xzcuF0yLXmHcljPLigt+/3v25ncBoBMHJfErjUEdWdZixNfQqU6; AWSALBCORS=LFWgYdOh9RX4/ej4fuR2DB+irbEpV04XBU84+/vGpbTpO3Nyq29ynrA5CWuPU9gG6bEhGbvC/xzcuF0yLXmHcljPLigt+/3v25ncBoBMHJfErjUEdWdZixNfQqU6; AWSALBTG=glIZZ9Cg5f5pfAd/M1N/SDf229dRw2tY3TgRmkYWX16p+U0OITMP8HS7ByevdOMn9KCmlALcXvKv7At4ZHQMyhdTzE/aGKmiEsukuivb2E1EOW69KHH2lGdUrbl9zCThxHK/LRLmKGfazSDJZluvJVz/aRnpStY2EnRR2CG3GMaR; AWSALBTGCORS=glIZZ9Cg5f5pfAd/M1N/SDf229dRw2tY3TgRmkYWX16p+U0OITMP8HS7ByevdOMn9KCmlALcXvKv7At4ZHQMyhdTzE/aGKmiEsukuivb2E1EOW69KHH2lGdUrbl9zCThxHK/LRLmKGfazSDJZluvJVz/aRnpStY2EnRR2CG3GMaR; PHPSESSID=026o26scqlvkmbiirj0n3ic9qu" |
| HTTP_HOST | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| HTTP_PRIORITY | "u=1, i" |
| HTTP_RANGE | "bytes=0-1048575" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "image" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "no-cors" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "same-origin" |
| HTTP_USER_AGENT | "Amazon CloudFront" |
| HTTP_VIA | "2.0 60661f69b4c1cff9a1b2094121679172.cloudfront.net (CloudFront)" |
| HTTP_X_AMZN_TRACE_ID | "Root=1-69cd205f-2022e9ed2d68ddfb7466f5fc" |
| HTTP_X_AMZ_CF_ID | "UGF74ZkPM_IYL9mhO-bcrO6Bxh6RfxQicIB_rP1FF2qs12thHmPu6Q==" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "47.128.51.220, 64.252.103.111" |
| HTTP_X_FORWARDED_PORT | "443" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/app.php" |
| PIMCORE_ENVIRONMENT | "dev" |
| QUERY_STRING | "white=true" |
| REDIRECT_QUERY_STRING | "white=true" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/admin/settings/display-custom-logo" |
| REMOTE_ADDR | "10.11.10.173" |
| REMOTE_PORT | "11446" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1775050847 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775050847.2901 |
| REQUEST_URI | "/admin/settings/display-custom-logo?white=true" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/web/app.php" |
| SCRIPT_NAME | "/app.php" |
| SERVER_ADDR | "172.17.0.2" |
| SERVER_ADMIN | "netadmin@allindia.com" |
| SERVER_NAME | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.52 (Ubuntu) Server at ps.dp-uat.citroen.in Port 80</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.52 (Ubuntu)" |
| SYMFONY_ENV | "dev" |