SettingsController :: displayCustomLogoAction
Request
GET Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| white | "true" |
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Pimcore\Bundle\AdminBundle\Controller\Admin\SettingsController::displayCustomLogoAction" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.admin" |
| _pimcore_context | "admin" |
| _route | "pimcore_settings_display_custom_logo" |
| _route_params | [] |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept-encoding | "identity" |
| cookie | "AWSALB=TeD/TXVojoaO1tT7YufPfh5AfAmS9+U3KBuLhXvXqQgEVlIOpfwUItHSJOyXV8GBv1gNLEUAYw7D1hlIOHYlZfszOe48kSnuXzFbe9QhgsDIF9MUaVJ0iT+k2ICz; AWSALBCORS=TeD/TXVojoaO1tT7YufPfh5AfAmS9+U3KBuLhXvXqQgEVlIOpfwUItHSJOyXV8GBv1gNLEUAYw7D1hlIOHYlZfszOe48kSnuXzFbe9QhgsDIF9MUaVJ0iT+k2ICz; AWSALBTG=HHiLSshFBxs64A/ggGThQdFC3R5Lp3ccSVFrtwnbukQJttPdEJgs1CMl3Fa64NjAanCQWvkw1W9CUhIQlc6Pn1FVJSxqmGNrDNI5Yjpr/YSX8GYb7OzTqqaFi2qw901jfarMp/pWGrkNWfJlVC/hl5Uj4zJKdaKNWLHBurr2nQvB; AWSALBTGCORS=HHiLSshFBxs64A/ggGThQdFC3R5Lp3ccSVFrtwnbukQJttPdEJgs1CMl3Fa64NjAanCQWvkw1W9CUhIQlc6Pn1FVJSxqmGNrDNI5Yjpr/YSX8GYb7OzTqqaFi2qw901jfarMp/pWGrkNWfJlVC/hl5Uj4zJKdaKNWLHBurr2nQvB; PHPSESSID=qs1e48vebena6es7migq1pmnr7" |
| host | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| priority | "u=2, i" |
| range | "bytes=0-1048575" |
| sec-fetch-dest | "image" |
| sec-fetch-mode | "no-cors" |
| sec-fetch-site | "same-origin" |
| user-agent | "Amazon CloudFront" |
| via | "2.0 c4ae97c11e39860626d824727188671e.cloudfront.net (CloudFront)" |
| x-amz-cf-id | "4k5eb7dr04hgE5Bh_HOWIwTv8AVl2RCNxi6_OZiJa9eeZPfiVVWofw==" |
| x-amzn-trace-id | "Root=1-69ce8792-2089612a5bb6c5293e5ee1ad" |
| x-forwarded-for | "47.128.51.248, 64.252.102.254" |
| x-forwarded-port | "443" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept-ranges | "bytes" |
| cache-control | "public" |
| content-language | "en" |
| content-length | 5808 |
| content-range | "bytes */5808" |
| content-type | "image/svg+xml" |
| date | "Thu, 02 Apr 2026 15:13:22 GMT" |
| expires | "Tue, 01 Jan 1980 00:00:00 GMT" |
| last-modified | "Mon, 02 Mar 2026 15:16:30 GMT" |
| pragma | "no-cache" |
| x-debug-token | "831c8f" |
| x-powered-by | "pimcore" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| AWSALB | "TeD/TXVojoaO1tT7YufPfh5AfAmS9 U3KBuLhXvXqQgEVlIOpfwUItHSJOyXV8GBv1gNLEUAYw7D1hlIOHYlZfszOe48kSnuXzFbe9QhgsDIF9MUaVJ0iT k2ICz" |
| AWSALBCORS | "TeD/TXVojoaO1tT7YufPfh5AfAmS9 U3KBuLhXvXqQgEVlIOpfwUItHSJOyXV8GBv1gNLEUAYw7D1hlIOHYlZfszOe48kSnuXzFbe9QhgsDIF9MUaVJ0iT k2ICz" |
| AWSALBTG | "HHiLSshFBxs64A/ggGThQdFC3R5Lp3ccSVFrtwnbukQJttPdEJgs1CMl3Fa64NjAanCQWvkw1W9CUhIQlc6Pn1FVJSxqmGNrDNI5Yjpr/YSX8GYb7OzTqqaFi2qw901jfarMp/pWGrkNWfJlVC/hl5Uj4zJKdaKNWLHBurr2nQvB" |
| AWSALBTGCORS | "HHiLSshFBxs64A/ggGThQdFC3R5Lp3ccSVFrtwnbukQJttPdEJgs1CMl3Fa64NjAanCQWvkw1W9CUhIQlc6Pn1FVJSxqmGNrDNI5Yjpr/YSX8GYb7OzTqqaFi2qw901jfarMp/pWGrkNWfJlVC/hl5Uj4zJKdaKNWLHBurr2nQvB" |
| PHPSESSID | "qs1e48vebena6es7migq1pmnr7" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| (no data) | |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/web" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/web" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "identity" |
| HTTP_COOKIE | "AWSALB=TeD/TXVojoaO1tT7YufPfh5AfAmS9+U3KBuLhXvXqQgEVlIOpfwUItHSJOyXV8GBv1gNLEUAYw7D1hlIOHYlZfszOe48kSnuXzFbe9QhgsDIF9MUaVJ0iT+k2ICz; AWSALBCORS=TeD/TXVojoaO1tT7YufPfh5AfAmS9+U3KBuLhXvXqQgEVlIOpfwUItHSJOyXV8GBv1gNLEUAYw7D1hlIOHYlZfszOe48kSnuXzFbe9QhgsDIF9MUaVJ0iT+k2ICz; AWSALBTG=HHiLSshFBxs64A/ggGThQdFC3R5Lp3ccSVFrtwnbukQJttPdEJgs1CMl3Fa64NjAanCQWvkw1W9CUhIQlc6Pn1FVJSxqmGNrDNI5Yjpr/YSX8GYb7OzTqqaFi2qw901jfarMp/pWGrkNWfJlVC/hl5Uj4zJKdaKNWLHBurr2nQvB; AWSALBTGCORS=HHiLSshFBxs64A/ggGThQdFC3R5Lp3ccSVFrtwnbukQJttPdEJgs1CMl3Fa64NjAanCQWvkw1W9CUhIQlc6Pn1FVJSxqmGNrDNI5Yjpr/YSX8GYb7OzTqqaFi2qw901jfarMp/pWGrkNWfJlVC/hl5Uj4zJKdaKNWLHBurr2nQvB; PHPSESSID=qs1e48vebena6es7migq1pmnr7" |
| HTTP_HOST | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| HTTP_PRIORITY | "u=2, i" |
| HTTP_RANGE | "bytes=0-1048575" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "image" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "no-cors" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "same-origin" |
| HTTP_USER_AGENT | "Amazon CloudFront" |
| HTTP_VIA | "2.0 c4ae97c11e39860626d824727188671e.cloudfront.net (CloudFront)" |
| HTTP_X_AMZN_TRACE_ID | "Root=1-69ce8792-2089612a5bb6c5293e5ee1ad" |
| HTTP_X_AMZ_CF_ID | "4k5eb7dr04hgE5Bh_HOWIwTv8AVl2RCNxi6_OZiJa9eeZPfiVVWofw==" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "47.128.51.248, 64.252.102.254" |
| HTTP_X_FORWARDED_PORT | "443" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/app.php" |
| PIMCORE_ENVIRONMENT | "dev" |
| QUERY_STRING | "white=true" |
| REDIRECT_QUERY_STRING | "white=true" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/admin/settings/display-custom-logo" |
| REMOTE_ADDR | "10.11.10.173" |
| REMOTE_PORT | "5678" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1775142802 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775142802.7425 |
| REQUEST_URI | "/admin/settings/display-custom-logo?white=true" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/web/app.php" |
| SCRIPT_NAME | "/app.php" |
| SERVER_ADDR | "172.17.0.3" |
| SERVER_ADMIN | "netadmin@allindia.com" |
| SERVER_NAME | "ps.dp-uat.citroen.in" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.52 (Ubuntu) Server at ps.dp-uat.citroen.in Port 80</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.52 (Ubuntu)" |
| SYMFONY_ENV | "dev" |